دوشنبه 3 اردیبهشت 1397
April 23, 2018
گروه «فن آوری»
اتصال «بله» به شبکه شتاب ۱۶ بانک/ نسخه دسکتاپ بزودی می آید
خبرگزاری مهر - 2 روز پیش
مدیر پیام رسان بومی «بله» با تشریح امکان نقل و انتقال پول از طریق این پیام رسان بومی، گفت: امکان ارائه خدمات دولت الکترونیک از طریق این پیام رسان فراهم است.
نرم افزار erp چگونه موجب افزایش سرعت امور سازمانی می شود؟
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 2 روز پیش
ایتنا - در سازمانها نرم افزار erp یک ابرسیستم به شمار می رود و بهره مندی از تجربیات و دانش مناسب و کافی از ملزومات موفقیت در پیاده سازی سیستم erp می باشد. امروزه عصر رقابت و تجارت الکترونیک می باشد و سازمانها به دنبال سیستمهای برنامه ریزی دقیق به عنوان مهم...
آنچه از نیمه تاریک توییتر نمی دانید
آی تی آنالیز - 2 روز پیش
شبنم کهن چی - چند بار هنگام عضویت در شبکه های اجتماعی، توافق نامه این شبکه ها را خوانده اید؟ بسیاری از ما تنها به تیک زدن کنار آن توافق نامه بسنده می کنیم و به سرعت وارد شبکه می شویم. اما آیا می دانید در بیشتر شبکه های اجتماعی آنچه با آن موافقت می کنید، چه...
آشنایی با مادر ایلان ماسک
آی تی آنالیز - 2 روز پیش
همه ما ایلان ماسک را می شناسیم؛ ذهنی خلاق که یک لحظه آرام و قرار ندارد و تا کنون هدیه های متعددی به دنیای فناوری داده است. اما ایلان یکی از سه فرزند خانواده است و برادر و خواهر او نیز در جای خود، به عنوان افرادی خلاق و نوآور شناخته شده اند. برادر ایلان، یع...
«سروش» پیام رسان محبوب مسوولان نظام
آی تی آنالیز - 2 روز پیش
علی اصلان شهلا - کوچ نهادها، سازمان ها و دستگاه های مختلف کشور به پیام رسان های داخلی نشان می دهد پیام رسان سروش، محبوب ترین جایگزین تلگرام برای مسوولان نظام است.21 فروردین ماه مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری در بخشنامه ای، استفاده از پیام رسان های ...
مایکروسافت: درخواست برای ارائه اطلاعات کاربران با کاهش مواجه بوده است
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 2 روز پیش
ایتنا - در سال 2017، تعداد درخواستهای نهادهای اعمال قانون و دیگر آژانسهای دولتی در سطح جهانی برای ارائه داده های مشتریان به کمترین میزان خود در پنج سال اخیر رسیده است.
امنیت هویت خود را در اینترنت جدی بگیرید!
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 2 روز پیش
ایتنا - هویت یک کاربر متشکل از کلیه اطلاعاتی است که نشان دهنده وی باشد.
فعالیت ۱۵۰ منجم ایرانی در علم نجوم/ نقش نجوم در توسعه فناوری فضا
خبرگزاری مهر - 2 روز پیش
رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ منجم ایرانی در حال فعالیت در حوزه علم نجوم هستند، بر لزوم برنامه ریزی هدفمند و منسجم در این حوزه به عنوان یکی از اولویتهای امسال تاکید کرد.
پیش بینی پیشرفت ۵ فناوری در سال ۹۷
شفاف نیوز - 2 روز پیش
پیش بینی آینده نیاز به جسارت بسیار دارد و در نهایت با احتمال و تردید می توان در این باره صحبت کرد. البته دانشمندان، محققان و تحلیلگران حوزه های دانش و فناوری همواره با اتکا به علم روز و آنچه محتمل به نظر می رسد آینده این حوزه را پیش بینی می کنند.
جزییات دستگیری سارقان خودپردازها
آی تی آنالیز - 2 روز پیش
سرپرست پلیس آگاهی پایتخت گفت: سارقان دستگاه های خودپرداز 4 روز بعد از آخرین سرقت خود از فروشگاهی در نازی آباد تهران شناسایی و دستگیر شدند.به گزارش فارس، سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی سرپرست پلیس آگاهی پایتخت به بیان جزئیات دستگیری سارقان دستگاه های خودپرداز تهران...
با این گوشی با خیال راحت بازی کنید
خبرگزاری مهر - 2 روز پیش
رد مجیک نام گوشی قدرتمندی است که توسط شرکت چینی نوبیا تولید شده و قرار است اجرای بازی های سنگین ویدئویی را برای علاقمندان ممکن کند.
آخرین مرحله رجیستری گوشی های موبایل آغاز شد
خبرگزاری مهر - 2 روز پیش
با قرارگرفتن برند سامسونگ و سایر برندهای تجاری باقی مانده در طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه در کشور، طرح ملی رجیستری از امروز اول اردیبهشت ماه وارد آخرین مرحله اجرا شد.
اولویت با مردم است
آی تی آنالیز - 2 روز پیش
علی شمیرانی - یک ماهی می شود که در رویدادی بی سابقه، تقریبا تمام توان مدیریتی، قانونی، حمایتی و رسانه ای کشور روی شکستن شاخ تلگرام متمرکز شده و اکنون می توان پرونده آن را بسته دانست. تلگرام چه فیلتر شود چه نشود، تکلیف از همان ابتدا روشن بود، عده ای می مانن...
بنگاه داری دولتی ها و بانک ها در حوزه استارت آپ
آی تی آنالیز - 2 روز پیش
سمیرا ابراهیمی - با همه گیر شدن تکنولوژی در جهان، تغییر چهره اقتصاد کشورها نیز آغاز شده است. این اتفاق در کشورهای توسعه یافته در حال اتمام دهه دوم است و در ایران نیز هرچند از نیمه های دهه 80 آغاز شد، اما به طور جدی تقریبا از دهه 90 اهمیت یافت. به طوری که ه...
دندانه دار کردن صفحات خورشیدی برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی
خبرگزاری مهر - 2 روز پیش
دانشمندان روش جدیدی را برای افزایش بهره وری و تولید انرژی از طریق صفحات خورشیدی ابداع کرده اند که از طریق دندانه دار کردن و ایجاد پستی و بلندی در این صفحات اتفاق می افتد.
آفیس مایکروسافت امن تر می شود
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 2 روز پیش
ایتنا - در صورتی که کاربر یک برنامه OneDrive نصب کرده باشد، اعلان ها توسط شرکت Redmond به گوشی هوشمند کاربر ارسال خواهد شد.
تولید تلویزیون غول پیکر ۷۰ اینچی
خبرگزاری مهر - 2 روز پیش
شرکت شارپ از تولید و عرضه تلویزیون های غول پیکر ۷۰ اینچی به بازارهای اروپایی خبر داده است. دقت این تلویزیون ها ۸K یا ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل است.
تولید اولین بطری تصفیه آب دارای پمپ
خبرگزاری مهر - 2 روز پیش
یک شرکت تجاری برای اولین بار بطری تصفیه آبی را تولید کرده که دارای یک پمپ داخلی بوده و می تواند هر آبی را با دقت ۹۹.۹۹ درصد به آب شرب مبدل کند.
رشد کسب و کارهای نو در گروی بر هم زدن قواعد سنتی
خبرگزاری مهر - 2 روز پیش
مدیر کسب و کار یک شرکت دانش بنیان معتقد است که شرکتها در صورتی می توانند رشد کنند که بر اساس قواعد موجود سنتی نباشند.
فضاپیمای ناسا برای سفر به ماه آماده می شود
خبرگزاری مهر - 2 روز پیش
ناسا مشغول ساخت فضاپیمایی برای سفر به ماه است که تا ۲۰۱۹ آماده می شود. این فضاپیما پس از تکمیل به پلی برای انتقال فضانوردان از ماه به اعماق فضا به حساب می آید.
جمع و جورترین جلیقه نجات دنیا تولید شد
خبرگزاری مهر - 2 روز پیش
بسیاری از مردم علاقه ای به پوشیدن جلیقه نجات ندارند، زیرا جلیقه های نجات را پوششی دست و پاگیر و حجیم می دانند. اما تولید باریکترین محصول از این دست مشکل یادشده را حل می کند.
درصورت قطع گوشی پس از رجیستری، چه باید کرد؟
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 2 روز پیش
ایتنا - در صورتی که شناسه گوشی در سیستم اپراتوری ثبت نشده باشد، برای کاربر پیامکی ارسال می شود که تنها تا یک ماه دیگر از شبکه خدمات دریافت خواهد کرد.
خانه تکانی دوباره در طرح های کلان ملی/ تعطیلی پروژه ها ادامه دارد
خبرگزاری مهر - 2 روز پیش
بازنگری طرحهای کلان ملی از ابتدای دولت یازدهم کلید خورد و از ۴۷ طرح ۲۲ طرح اولویت فعالیت دریافت کرد اما مجددا در روزهای اخیر زمزمه های تعطیلی طرح های دیگر به گوش می رسد.
۵ دلیل زود خالی شدن باتری گوشی
برترین ها - 2 روز پیش
یکی از بدترین نوتیفیکیشن های گوشی ها، نوتیفیکیشن Battery Low است. اپل و سامسونگ، هر دو اقدامات مؤثری را در این رابطه انجام داده اند و گوشی های جدید این دو شرکت، از عمر باتری بالایی بهره می برند.
۱۳ هواپیمای عجیبی که قوانین فیزیک را به سخره گرفته اند
برترین ها - 2 روز پیش
دنیای هوافضا در طول قرن گذشته پیشرفت های خیره کننده و غیر قابل تصوری داشته است. از سفر با قطار رسیدیم به پرواز با هواپیما از یک نقطه از جهان به نقطه ای دیگر در دور دست و در کسری از ثانیه.
آخرین مرحله رجیستری فردا اعمال می شود
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 31 فروردین 1397 ساعت 18:37
ایتنا - رجیستری گوشی های موبایل از اول اردیبهشت ماه با قرار گرفتن تمامی برندها در این طرح، رسما آخرین مرحله را طی می کند.
استقبال بی نظیر از گوشی جدید شیائومی
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 31 فروردین 1397 ساعت 18:30
ایتنا - ​​​​​​​شیائومی اعلام کرده که بیش از یک میلیون نفر برای خرید گوشی هوشمند گیمینگ (مخصوص بازی) این شرکت نام نویسی کرده اند.
مترجم مایکروسافت با هوش مصنوعی بدون اینترنت!
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 31 فروردین 1397 ساعت 18:14
ایتنا - مایکروسافت قابلیت استفاده بدون اتصال به اینترنت از برنامه مترجم خود را که از هوش مصنوعی استفاده می کند، فراهم کرده است.
بازیافت آیفون با ربات!
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 31 فروردین 1397 ساعت 18:6
ایتنا - دیزی نام رباتی است که در یک ساعت 200 آیفون را بازیافت می کند!
فیس بوک: فقط ما نبودیم که داده های شما را جمع آوری می کردیم
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 31 فروردین 1397 ساعت 17:6
ایتنا - به گفته این غول شبکه های اجتماعی: «فیس بوک، تنها شرکت معروف تکنولوژی نیست که اطلاعات افراد را در وب جمع آوری می کند.»
فریب امنیت «سیستم های امن» را نخورید!
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 31 فروردین 1397 ساعت 16:52
ایتنا - هیچ سیستم رایانه ای در جهان کاملاً امن نیست؛ اطلاعات حساس اکثراً در رایانه هایی موسوم به «air-gap» نگهداری می شوند.
اختلال سامانه ثبت نام الکترونیکی قضایی و سردرگمی مردم
آی تی آنالیز - 31 فروردین 1397 ساعت 16:39
سامانه ثنا یا همان «ثبت نام الکترونیک قضایی» که از الزامات طرح شکایت در محاکم یا به قول مسؤلان دستگاه قضا، هرگونه کار حقوقی با دادگستری هاست، چهار روز است دچار اختلال شده است و این اختلال هنوز هم ادامه دارد.به گزارش تسنیم، یکی از مشکلات دستگاه قضا در سال ه...
سامانه اطلاعات مشتریان بورس رونمایی شد
آی تی آنالیز - 31 فروردین 1397 ساعت 16:35
با آغاز به کار این سامانه ، دیگر از سهامداران فرمی برای احراز هویت دریافت نمی شود و در مقابل سرمایه گذاران با ثبت نام در این سامانه می توانند به کلیه خدمات بازار سرمایه دسترسی داشته باشند.به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه، این سامانه، برنامه ای جامع و متمر...
سقوط 30 درصدی صندوق های ارز دیجیتال
آی تی آنالیز - 31 فروردین 1397 ساعت 16:34
در حالی که ادامه روند نزولی بازارهای ارز دیجیتال، با افزایش قوانین نظارتی بانک های جهان بر سرمایه های مجازی، تشدید شد، در ماه گذشته صندوق های ارز دیجیتال ۲۹.۲ درصد سقوط کردند.به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، طبق شاخص جدید شرکت ارائه داده بارکلی هج، د...
روسیه فیس بوک را هم فیلتر می کند
آی تی آنالیز - 31 فروردین 1397 ساعت 16:32
روسیه اعلام کرده در صورتیکه فیس بوک با قانون ذخیره اطلاعات کاربران در سرورهای محلی همخوان نشود، این شبکه اجتماعی را فیلتر خواهد کرد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  مسکو تایمز، قانونگذاران روسیه اعلام کرده اند اگر فیس بوک نتواند با قانون ذخیره اطلاعات کارب...
ماندن در تلگرام به صلاح مردم نیست
آی تی آنالیز - 31 فروردین 1397 ساعت 16:31
عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: ماندن در پیام رسان خارجی تلگرام از لحاظ عزت و امنیت ملی و مسائل اقتصادی و فرهنگی به صلاح مردم و کشور نیست.به گزارش صدا و سیما ، رسول جلیلی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: هیچ کشوری بر روی مسائلی همچون عزت، امنی...
امکانات زیرساخت برای پیام رسان های بومی رایگان شد
آی تی آنالیز - 31 فروردین 1397 ساعت 16:31
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از فراهم شدن امکانات رایگان زیرساختی برای پیام رسانهای بومی خبر داد.به گزارش شرکت ارتباطات زیرساخت صادق عباسی شاهکوه گفت: در راستای حمایت از کالا و خدمات داخلی، شرکت ارتباطات زیرساخت هم اکنون امکانات پیام رسان های داخلی همچون...
لو رفتن جمع آوری اطلاعات 48 میلیون کاربر
آی تی آنالیز - 31 فروردین 1397 ساعت 16:30
شرکتی در واشنگتن اطلاعات شخصی ۴۸ میلیون کاربر فیس بوک، لینکداین، توییتر و شبکه های اجتماعی دیگر جمع آوری و آنها را در مخزن اطلاعاتی بدون اقدامات امنیتی حفظ می کرده است.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «زد دی نت»، گزارشی جدید نشان می دهد اطلاعات شخصی ۴۸ میلو...
زاکربرگ به پارلمان اروپا نیز احضار شد
آی تی آنالیز - 31 فروردین 1397 ساعت 16:29
رئیس پارلمان اروپا با ارسال نامه به زاکربرگ بنیانگذار شرکت آمریکایی فیس بوک برضرورت حضورش در پارلمان اروپا برای ادای توضیح درباره فروش اطلاعات خصوصی شهروندان اروپایی تاکیدکرد.به گزارش خبرگزاری مهر، رسوایی فروش اطلاعات شخصی میلیون ها شهروند اروپایی سبب احضا...
امکان تبادل پیام کاربران میان پیام رسان های بومی
آی تی آنالیز - 31 فروردین 1397 ساعت 16:25
مدیر یک پیام رسان داخلی با توجه به پخش شدن کاربران در پیام رسان های داخلی از امکان تجمیع و اشتراک پیغام های کاربران بین این پیام رسان ها خبر داد و گفت: ۲ پیام رسان این تجمیع را انجام داده اند و به زودی نیز این اتحاد سه قلو خواهد شد.به گزارش فارس، برنامه ثر...
فعالسازی ۳۵۰۰ کد ویژه موبایل در استان های بحران خیز
آی تی آنالیز - 31 فروردین 1397 ساعت 16:23
رئیس مرکز مدیریت اطلاعات و حوادث سازمان مدیریت بحران کشور از راه اندازی و فعال سازی شماره 5 رقمی در استان های تحت تأثیر بحران با استفاده از ظرفیت شرکت همراه اول خبر داد.مهدی رحمتی نژاد در گفت وگو با فارس، گفت: تقویت سامانه های تلفن ثابت، سیار و بیسیم و هرگ...
دلیل فیلترینگ تلگرام در روسیه
آی تی آنالیز - 31 فروردین 1397 ساعت 16:20
اخیراً دادگاهی در مسکو به درخواست سازمان نظارت بر ارتباطات الکترونیکی روسیه برای فیلتر شدن تلگرام پاسخ مثبت داد و از آن تاریخ تاکنون این کشور بیش از 18 میلیون IP را برای فیلتر کردن تلگرام بسته است.به گزارش فارس، در روز 13 آوریل سال جاری دادگاهی در مسکو حکم...
صورت حساب مشترکان همراه اول آنلاین می شود
آی تی آنالیز - 31 فروردین 1397 ساعت 16:19
با ارتقای سامانه جامع خدمات مشتریان اپراتور اول در راستای ارائه خدمات گسترده از جمله یکپارچه سازی سیستم صورت حساب مشترکان دائمی و اعتباری و آنلاین شدن این فرآیند، ممکن است مشترکان در روزهای آینده اختلالاتی در تغییر بسته ها و یا افزایش اعتبار خود داشته باشن...
افتتاح مرکز خدمات و فروش موبایل سامسونگ در شمال تهران
آی تی آنالیز - 31 فروردین 1397 ساعت 16:18
شرکت سامسونگ ایران، امروز بزرگترین مرکز خدمات و فروش تلفن همراه را در شمال شهر تهران افتتاح کرد. این مرکز با همکاری "همراه سرویس خاورمیانه" به عنوان نماینده خدمات و "ایما همراه" به عنوان نماینده فروش، در بلوار آفریقا افتتاح شد.مرکز خدمات موبایل سامسونگ قرا...
به سادگی از سرقت وای فای پیشگیری کنید!
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 31 فروردین 1397 ساعت 15:6
ایتنا - شاید شما هم هنگام استفاده از اینترنت، ناگهان با کم شدن سرعت مواجه شده باشید. مشکل از شرکت ارائه دهنده است یا کسی اینترنت شما را سرقت کرده است؟!
آیفون ها با ربات بازیافت می شوند
خبرگزاری مهر - 31 فروردین 1397 ساعت 10:53
اپل ربات عظیمی برای بازیافت بهتر آیفون ساخته است. این ربات در یک ساعت ٢٠٠ آیفون را بازیافت می کند.
کاندیدای ژاپنی خواستار استفاده از هوش مصنوعی در اداره شهر
خبرگزاری مهر - 31 فروردین 1397 ساعت 10:43
یک کاندیدای پست شهرداری در ژاپن در برنامه انتخاباتی خود ادعا می کند برای سیاستگذاری شهری از هوش مصنوعی کمک می گیرد.
سرمایه گذاری بیل گیتس برای پخش ویدئوی واقعی از زمین
خبرگزاری مهر - 31 فروردین 1397 ساعت 10:34
بیل گیتس قصد دارد در پروژه ای سرمایه گذاری کند که با ٥٠٠ ماهواره ویدئویی واقعی از تمام کره زمین به تصویر بکشد.
اخترشناسی با طالع بینی منافات دارد/ مهمترین شایعات نجومی دنیا
خبرگزاری مهر - 31 فروردین 1397 ساعت 10:24
کارشناسان با تاکید بر منافات اخترشناسی با طالع بینی، معتقدند که اگر زمینه توسعه علم نجوم در جامعه وجود داشته باشد می توان از ایجاد شایعات در این زمینه جلوگیری به عمل آورد.
اولین فردی که به مریخ می رود باید یک خانم باشد
شفاف نیوز - 31 فروردین 1397 ساعت 8:28
به گفته رییس بخش آموزش فضانوردان ناسا، اولین فردی که به مریخ خواهد رفت، قطعا باید یک خانم باشد.
مینی های بازار ایران را بشناسید
برترین ها - 31 فروردین 1397 ساعت 7:14
بازگشت یک برند خاطره انگیز؛ بعضی خودروها می آیند و می روند، بدون آن که نام و خاطره ای از خود به جای بگذارند. بعضی دیگر در خاطره ها می ماند اما در این میان کم هستند خودروهایی که نماد یک دوران و پیشرو راه سایرین باشند و در این میان «مینی» قطعا یکی از آنهاست.
معرفی اپلیکیشن و بازی (۷۸)
برترین ها - 31 فروردین 1397 ساعت 7:14
امروزه با گسترش استفاده از گوشی های هوشمند و همه گیر شدن آن، اپلیکیشن ها و بازی ها نقش پررنگی در فعالیتهای روزمره انسان ها دارند.
آذری جهرمی: مرجع تصمیم گیری انسداد تلگرام نیستم
فرا رو نیوز - 30 فروردین 1397 ساعت 15:18
۵ «مسدود کننده تبلیغات» برتر کروم استور تقلبی هستند
خبرگزاری مهر - 30 فروردین 1397 ساعت 13:59
طبق گزارشی جدید ۵ «مسدودکننده تبلیغات» برتر در کروم استور تقلبی هستند و اطلاعات وب سایت کاربران را سرقت می کنند. گوگل این ۵ افزودنی را حذف کرده است.
مرجع تصمیم گیری انسداد تلگرام نیستم
خبرگزاری مهر - 30 فروردین 1397 ساعت 12:50
کرمانشاه- وزیر ارتباطات گفت: من مرجع تصمیم گیری نهایی برای انسداد تلگرام نیستم.
ایمپلنتی که ابتلا به سرطان را هشدار می دهد
خبرگزاری مهر - 30 فروردین 1397 ساعت 12:32
محققان سوئیسی نوعی سیستم هشدار سرطان ساخته اند که به شکل یک ایمپلنت زیر پوست انسان قرار می گیرد و با رصد نشانگر های مختلف احتمال ابتلا به سرطان را با رویش خال روی بدن به کاربر هشدار می دهد.
۱۲۳۵ طرح ارتباطی در استان کرمانشاه افتتاح شد
خبرگزاری مهر - 30 فروردین 1397 ساعت 11:44
کرمانشاه- با حضور وزیر ارتباطات، ۱۲۳۵ طرح ارتباطی در استان کرمانشاه افتتاح شد.
جادوی نـانـو در خودروسازی
برترین ها - 30 فروردین 1397 ساعت 11:5
فناوری نانو تاکنون وارد بخش های مهمی از زندگی روزمره ما شده و کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف پیدا کرده است. در راستای تکمیل فرآیند تجاری سازی این فناوری، در صنعت خودروسازی نیز محصولات مختلفی به چشم می خورد که موادی با خواص نانویی در آنها استفاده شده است.
یک شرکت آمریکایی اطلاعات شخصی ۴۸ میلیون کاربر را جمع آوری کرد
خبرگزاری مهر - 30 فروردین 1397 ساعت 10:52
شرکتی در واشنگتن اطلاعات شخصی ۴۸ میلیون کاربر فیس بوک، لینکداین، توییتر و شبکه های اجتماعی دیگر جمع آوری و آنها را در مخزن اطلاعاتی بدون اقدامات امنیتی حفظ می کرده است.
مقایسه قدرت آمریکا و کره شمالی؛ نبرد هسته ای غرب و شرق
برترین ها - 30 فروردین 1397 ساعت 10:52
کره شمالی یک کشور شرق آسیایی با وسعت 120 هزار و 538 کیلومتر مربع و جمعیت حدود 24 میلیون نفر است. این کشور بیش از 3 هزار و 800 کیلومتر مرز مشترک با همسایه های خود دارد و مهم ترین همسایه و دشمن آن ها نیز کره جنوبی است.
۷ پیام رسان جایگزین برای تلگرام
برترین ها - 30 فروردین 1397 ساعت 10:47
اگرچه تلگرام پرطرفدارترین پیام رسان بین کاربران ایرانی است اما بد نیست بدانید پیام رسان های دیگری هم هستند که از هر جهت توانایی رقابت با تلگرام را دارند و در زمان نیاز می توان از آنها استفاده کرد. زمزمه مسدود شدن تلگرام ماه هاست بر زبان مسئولان کشور است.
ماهواره سیاره یاب ناسا به آسمان رفت
خبرگزاری مهر - 30 فروردین 1397 ساعت 10:37
ماهواره سیاره یاب ناسا همراه یک موشک فالکون ۹ به آسمان فرستاده شد. طی دو سال آتی این ماهواره به جستجوی سیارات خارج از منظومه شمسی و مشابه زمین می پردازد.
درمان بیماری کرون با سلول های بنیادی
خبرگزاری مهر - 30 فروردین 1397 ساعت 10:34
طبق مطالعاتی که محققان انجام دادند بیماری کرون یا التهاب روده با سلول های بنیادی درمان خواهد شد.
٩٦٧ هزار دامنه اینترنتی به نام ایران ثبت شد/ پسوند ir در صدر
خبرگزاری مهر - 30 فروردین 1397 ساعت 10:31
آخرین آمار ارائه شده از ثبت پسوندها و دامنه های اینترنتی در ایران از فعالیت بالغ بر ٩٦٧ هزار دامنه اینترنتی در کشور حکایت دارد.
لوگوی جدید فولکس واگن
فرا رو نیوز - 30 فروردین 1397 ساعت 2:49
شرکت خودروسازی فولکس واگن نشان تجاری خود را تغییر خواهد داد.
پیامدهای رسوایی فیسبوک/ زاکربرگ به پارلمان اروپا نیز احضار شد
خبرگزاری مهر - 30 فروردین 1397 ساعت 2:0
رئیس پارلمان اروپا با ارسال نامه ای به زاکربرگ بنیانگذار شرکت آمریکایی فیس بوک بر ضرورت حضورش در پارلمان اروپا برای ادای توضیح درباره فروش اطلاعات خصوصی شهروندان اروپایی تاکید کرد.
تداوم پیامدهای رسوایی فیسبوک/زاکربرگ به پارلمان اروپا نیز احضارشد
خبرگزاری مهر - 30 فروردین 1397 ساعت 2:0
رئیس پارلمان اروپا با ارسال نامه ای به زاکربرگ بنیانگذار شرکت آمریکایی فیس بوک بر ضرورت حضورش در پارلمان اروپا برای ادای توضیح درباره فروش اطلاعات خصوصی شهروندان اروپایی تاکید کرد.
امکان شکایت از پیام رسان داخلی/ ماندن در تلگرام به صلاح مردم نیست
خبرگزاری مهر - 30 فروردین 1397 ساعت 0:51
عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: ماندن در پیام رسان خارجی تلگرام از لحاظ عزت و امنیت ملی و مسائل اقتصادی و فرهنگی به صلاح مردم و کشور نیست.
روند ادامه فعالیت پروژه های کلان ملی بررسی می شود
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 19:0
دبیر کل شورای علوم، تحقیقات گفت: دستگاههای متقاضی پروژه های کلان ملی بودجه این پروژه ها را تامین نکرده بنابراین روند ادامه فعالیت پروژه ها بررسی می شود.
استفاده نامتعارف سامسونگ از فناوری بلاکچین
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 29 فروردین 1397 ساعت 16:56
ایتنا – سامسونگ نحوه توزیع محصولات خود را با بلاکچین بهبود می بخشد.
فیس بوک در روسیه فیلتر می شود
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 16:55
روسیه اعلام کرده در صورتیکه فیس بوک با قانون ذخیره اطلاعات کاربران در سرورهای محلی همخوان نشود، این شبکه اجتماعی را فیلتر خواهد کرد.
رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران منصوب شد
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 16:45
با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دکتر علیرضا عشوری به سمت رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران منصوب شد.
تقویت روحیه خودباوری با ترویج موفقیت های علمی و فناوری
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 16:43
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باید با کار فرهنگی و رسانه ای پیرامون دستاوردها و موفقیت های علمی و فناوری کشور، روحیه خودباوری در کشور تقویت شود.
الگوریتمی که موسیقی افکار فرد را پیش بینی می کند
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 16:30
محققان موفق شده اند با کمک الگوریتم یادگیری عمیق، فعالیت مغزی یک پیانیست را بررسی و با صحت ۵۰ درصد، نوت های موسیقی را در افکار او پیش بینی کنند.
هشدار دوباره اپل به کاربران مک
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 29 فروردین 1397 ساعت 16:28
ایتنا – اپل: نرم افزارهای 32 بیتی خود را به نسخه 64 بیتی ارتقاء دهید.
امکانات رایگان زیرساختی در اختیار پیام رسانهای بومی قرار گرفت
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 16:22
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از فراهم شدن امکانات رایگان زیرساختی برای پیام رسانهای بومی خبر داد.
تمدید مهلت ثبت نام مسابقات ملی هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 16:12
مهلت ثبت نام دهمین دوره مسابقات ملی هوافضا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تا ۳۱ فروردین تمدیدشد.
ساخت دوربین قدرتمند برای عکاسی سیاره های خارج منظومه شمسی
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 15:42
محققان دوربینی بسیار قدرتمند ساخته اند که می تواند از سیاره های خارج از منظومه شمسی عکس بگیرد.
۵ اولویت توسعه کسب وکارهای فضاپایه مشخص شد
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 15:35
معاون سازمان فضایی ایران ۵ اولویت توسعه کسب و کارهای فضاپایه را در حوزه کشاورزی، خدمات شهری، هواشناسی، محیط زیست و مدیریت بحران عنوان کرد.
استفاده از پیام رسان های خارجی در دستگاه های دولتی ممنوع شد
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 29 فروردین 1397 ساعت 15:22
ایتنا- نهادها و موسسات دولتی موظفند هرگونه تبلیغات خود را صرفا از طریق پیام رسان های داخلی که به صورت رسمی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام می شود انجام دهند.
اعطای مشوق به سربازان در ازای ارتقای مهارتهای فناوری اطلاعات
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 15:9
رئیس دانشکده پست و مخابرات از اعطای مشوق های قابل توجه به سربازان در ازای ارتقای مهارتهای فناوری اطلاعات و ارتباطات خبر داد.
مردم با جذابیت های علم نجوم آشنا می شوند
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 15:1
انجمن نجوم ایران برنامه های نجومی را به مناسبت روز نجوم در گنبد مینا برگزار می کند.
خبرگزاری فارس: امروز از تلگرام فایل پشتیبان تهیه کنید
آی تی آنالیز - 29 فروردین 1397 ساعت 14:58
با توجه به انتشار اخبار ضد و نقیض از مسدود شدن تلگرام تا پیش از ورود به اردیبشهت بهتر است کاربران اگر اطلاعات مهمی را روی تلگرام نگهداری می کنند امروز از آنها پشتیبان بگیرند.به گزارش فارس، با ادامه دار شدن موضوع عدم همکاری تلگرام با ایران و افزایش تهدیدات ...
تحقق «حمایت از کالای ایرانی» با تغییر مدل کسب وکارهای IT
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 14:48
یک پژوهشگر کسب وکار فناوری اطلاعات معتقد است که تغییر مدل کسب و کار شرکت ها و استارتاپ های فعال حوزه فناوری اطلاعات می تواند به اهداف شعار «حمایت از کالای ایرانی» بیانجامد.
بیابان لوت در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 14:24
بیابان لوت در فهرست میراث جهانی یونسکو به عنوان اولین اثر طبیعی به واسطه طرح پژوهشی «تهیه پرونده ثبت جهانی بیابان لوت» ثبت شد.
دادگاه فدرال آمریکا به شکایت جمعی از فیس بوک رأی داد
آی تی آنالیز - 29 فروردین 1397 ساعت 14:12
دادگاه فدرال در آمریکا رای به شکایت دسته جمعی کاربران از فیس بوک داد. عده ای از کاربران این شبکه اجتماعی به دلیل استفاده از فناوری شناسایی چهره و اطلاعات شخصی شان خواستار شکایت از آن هستند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سال ۲۰۱۵ میلادی جمعی از کار...
ممنوعیت پیام رسان های خارجی در دستگاه های دولتی
آی تی آنالیز - 29 فروردین 1397 ساعت 14:8
مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری در بخشنامه ای به دستگاههای دولتی، ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی در دستگاههای دولتی را اعلام کرد.به گزارش مرکز مدیریت راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات ریاست جمهوری،  رضا جواهری، رئیس مرکز مدیریت راهبرد...
مفتوح بودن هزاران پرونده به دلیل عدم تبعیت تلگرام از قوانین کشور
آی تی آنالیز - 29 فروردین 1397 ساعت 14:1
معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی از مفتوح بودن هزاران پرونده کلاهبرداری و هتک حیثیت به دلیل عدم تبعیت مدیر تلگرام از قوانین کشور خبر داد.به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالصمد خرم آبادی معاون دادستان کل کشور در کانال شخصی خود در پیام رسان سروش نوشت: نتیج...
عکس شفق قطبی را از ایستگاه فضایی بین المللی ببینید
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 14:0
یکی از فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی تصویری از شفق قطبی منتشر کرده که در آن هاله ای سبز رنگ هنگام طلوع خورشید قابل مشاهده است.
هدف پیام رسان های خارجی سلطه بر مملکت است
آی تی آنالیز - 29 فروردین 1397 ساعت 13:59
مشاور مرکز ملی فضای مجازی کشور گفت: براساس بررسی های علمی و کارشناسی، نظام به این جمع بندی رسیده که هدف پیام رسان های خارجی امثال تلگرام، اطلاع رسانی نبوده و صرفا درصدد سلطه بر مملکت است که اصلا به نفع نظام نیست.به گزارش فارس، عبدالمجید ریاضی امروز در دومی...
شرط اعتماد به پیام رسان
آی تی آنالیز - 29 فروردین 1397 ساعت 13:25
عباس عبدی - واقعیت این است که هرچه دل مان می خواهد تا تحولی مثبت در فضای رسمی رسانه ای ببینیم تا آن را برجسته کنیم و به آینده فضای رسانه ای کشور امیدوار شویم، موردی دندان گیر پیش نمی آید که دل خود را به آن خوش کنیم؛ از این رو رسانه های غیررسمی با سرعت زیاد...
تصاویر موجودات عجیب در عمق ۱۵۰۰ متری خلیج مکزیک
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 13:0
محققان سازمان جوی و اقیانوسی آمریکا در یک سفر تحقیقاتی در عمق ۱۵۰۰ متری خلیج مکزیک با موجوداتی عجیب از جمله یک ماهی مرکب قرمز رنگ روبرو شده اند.
گسترش بدافزار بانکی اندروید از طریق ربودن DNS مودم
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 29 فروردین 1397 ساعت 12:59
ایتنا - هکرها تنظیمات DNS را در روترهای آسیب پذیر و روترهایی که امنیت پایینی دارند می ربایند.
تداوم قطع و وصلی های مکرر تلگرام/ شبکه ای ناپایدار برای کاربران
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 12:50
بررسی وضعیت کیفی پیام رسان تلگرام نشان می دهد که این شبکه خارجی که میلیونها کاربر ایرانی عضو آن هستند، با اختلالات متعدد فنی روبرو است و آنطور که انتظار می رود شبکه ای پایدار نیست.
ارتقاء سامانه خدمات مشتریان همراه اول
آی تی آنالیز - 29 فروردین 1397 ساعت 12:48
به منظور ارائه خدمات هر چه بهتر به مشترکین، سامانه جامع خدمات مشتریان همراه اول ارتقاء می یابد.به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، پیرو عملیات توسعه و ارتقاء سیستم های زیرساختی فناوری اطلاعات همراه اول که ارائه خدمات نوین بسیاری را نوید می...
هدفونی که خرخر کاربر را هشدار می دهد
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 12:43
به تازگی هدفونی ساخته شده که خرخر کردن کاربر را به او هشدار می دهد. به این ترتیب کاربر موقعیت سر و گردن خود را تغییر می دهد.
۳۵ درصد از کل سود فروش جهانی تلفن همراه به آیفون ایکس رسید
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 12:34
یافته های یک موسسه تحقیقاتی نشان می دهد ۳۵ درصد از کل سود جهانی فروش گوشی های مختلف هوشمند در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ مربوط به آیفون ایکس است.
کشف ذراتی که رایانه های کوانتومی را کاملا ایمن می کنند
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 12:31
در شرایطی که تلاش ها برای تولید رایانه های کوانتومی قدرتمند ادامه دارد، محققان برای ایمن سازی این رایانه ها هم در تلاش هستند.
تولید کفش های فوق سبک با چاپ سه بعدی الیاف
خبرگزاری مهر - 29 فروردین 1397 ساعت 12:15
یک شرکت تولید کننده وسایل ورزشی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی موفق به تولید الیافی شد که با استفاده از آنها می توان کفش هایی فوق سبک، با انعطاف و کیفیت بالا تولید کرد.
چگونه زنان می توانند به کمک هوش مصنوعی جهان را تغییر دهند
ایتنا ( اخبار فن آوری اطلاعات و ارتباطات ) - 29 فروردین 1397 ساعت 11:59
ایتنا - صدای زنانه برای هوش مصنوعی می تواند مفید، آشنا و غیرتهدیدکننده باشد و همین باعث می شود که ارتباط بین دستگاه و فرد، عمیق تر شود و فرد در ارتباط با دستگاه، احساس راحتی بیشتری کند.